Новини

25 травня 2017 року в палаці Тарновських в Качанівці відбулася зустріч керівників Прилуцького району з обдарованою молоддю Прилуччини – переможцями обласних та Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад, інтелектуальних, творчих конкурсів та спортивних змагань.

29 квітня 2017 року відбулася презентація виставки рукотворних килимів Степана Ганжі в Лицарській залі палацу Тарновських в Качанівці на відзначення 75-річчя від дня народження митця на основі фондової колекції Дирекції художніх виставок України. Виставка експонуватиметься до 30 червня 2017 року.

28 квітня 2017 року відбулася презентація виставки "Народні ікони ХІХ – початку ХХ століття" у виставковій залі палацу Тарновських в Качанівці на основі фондової колекції "НІКЗ Гетьманська столиця". Виставка експонуватиметься до 26 грудня 2017 року.

5 березня 2017 року в Національному історико-культурному заповіднику "Качанівка" відкрилася виставка живопису "Грані жіночності" на основі фондової колекції Дирекції художніх виставок Міністерства культури України на відзначення 203-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

15 жовтня 2016 року в заповіднику розгорнуто виставку творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "Качанівські етюди" (ІІІ сезон) учнів Дитячої школи мистецтв м.Обухів та випускників Київської академії мистецтв.

14-15 вересня 2016 року в Національному історико-культурному заповіднику «Качанівка» було проведено V Качанівські наукові читання на тему: «Палацово-паркові комплекси України: вивчення, охорона, збереження та використання».

День відкритих дверей - Наказ по заповіднику

Наші друзі
Батурин - "Гетьманська столиця" Всеукраїнський клуб з історії

Весняний вернісаж "Грані жіночності" з колекції Дирекції художніх виставок України

Виставка презентує сузір’я митців, які належать до різних стилістичних тенденцій розвитку мистецтва, але об’єднаних здатністю висловлювати образотворчою мовою чисті почуття любові, захопленістю одвічною красою світу, чарівною таємничістю жіночої природи.

На виставці експонуються твори живопису мисткинь, а також митців, які присвятили свої твори жінкам і представляють різні мистецькі регіони України – Київ, Харків, Дніпро, Сімферополь, Миколаїв, Черкаси, Рівне, Хмельницький, Чернігів, Запоріжжя.

Тематика картин різноманітна: жіночі портрети, краєвиди, натюрморти. Автори звертаються до сьогодення та минулого України, до висвітлення біблійних мотивів, наповнюючи свої твори неповторною енергетикою і свіжістю бачення.

Ідеї, близькі фемінізму, циркулюють з часів античності. У п’ятій книзі «Держава» Платона повідомляється: «…немає жодних перешкод, щоб жінка достатньо розумна і талановита мала ті ж права, що і найбільш розумні і талановиті чоловіки».

Наша культура і мистецтво багаті постатями видатних жінок – княгиня Ольга, Галшка Гулевичівна, Леся Українка, Марко Вовчок, Марія Заньковецька, Катерина Білокур, Марія Примаченко, Тетяна Яблонська та інші. Їм на зміну приходять нові жіночі таланти, які працюють на теренах України.

Жінка-митець надчутлива за своєю природою, вона живе і творить у реальному світі з його бурхливим ритмом життя і постійними турботами. Вдивляючись в її твори, ми бачимо зовсім інший світ – світ добра і краси, загадковість жіночою душі, з дивовижним миттєвим осяянням і нестримним поривом. За висловом одного з митців – «Жінки, як і квіти, несуть у собі космічну таємницю».

В експозиції виставки представлені твори відомих художників, а також молодшого покоління з широким діапазоном творчих уподобань: від емоційно-реалістичного образу природи – Олена Яблонська («Іриси»), Гаяне Атаян («Буяє весна»), Петро Богомаз («Льон»), Микола Болюх («Полудень»), Любов Тесля («Весна») – до вільного та сміливого образного втілення – Ніна Бондаренко («Ера Водолія»), Лариса Клюшкіна («Бузковий ранок»), Світлана Зелена («Блюз для самотньої жінки»), Галина Сапєгіна («Штоф»), Оксана Слєта («Кримський натюрморт») та інші.

Привертають увагу картини народного художника України, професора НАОМА Віри Баринової-Кулеби («Великдень», «Пастушка»), яка виробила самобутню манеру мистецького самовираження, твори якої пройняті ідеєю незнищеності генетичної пам’яті народу, - часто вони трагічні, іноді мають присмак тонкого гумору. «Мистецтво – це не реальність, а образи, тому я малюю те, що в мені. Я, нарешті змогла знайти головну тему для своєї творчості – глибоку духовність, яка базується на споконвічних народних традиціях. Я щаслива, що я українка».

Народний художник України Оксана Одайник («Враження») – з відомої мистецької династії Одайників. Головний принцип, що об’єднує полотна, написані художницею у різні періоди – це постійний експеримент з формою та кольором. Для Оксани життя – це живопис, а живопис для неї і є її життя.

Серед авторів Шевченківські лауреати, народні художники України Віктор Ковтун («В кімнаті»), Валерій Франчук («Прийшла пора посадити»), народні художники України Василь Гурін («Джерело»), Іван Ковтонюк («Україно моя, Україно»), заслужені художники України Сергій Одайник («Під мирним небом»), Олексій Потапенко («Планета»), Тамара Гордова («Ти ніч – я день»), заслужені діячі мистецтв України Володимир Будников («Чекання»), Костянтин Головін («Витоки»).

Прагнення до гармонії, довершеного образу позначені символами і знаками нашого часу – все це синтезовано в індивідуальних образних формах світобачення митців. Твори, що експонуються на виставці, сповнені оптимізму, радості і світлої надії.

фото
фото
фото
фото
фото
фото
фото
Щиро вдячний за підтримку при створенні сайту:
Endels реєстрація в ВЕБ Колектив НІКЗ 'Качанівка' Михайло Русаков КтоНаНовенького
Если изображения не видно, обновите страницу
карта маршрутів
на головну сторінку Книга для гостей про сайт, автора та ін..
Яндекс.Метрика Счетчик тИЦ и PR НІКЗ Качанівка, НИКЗ Качановка, сайт Качановка, палац Качанівка, заповідник Качанівка, заповедник Качановка, Тарновський, Буренко, kachanovka, Черниговской области, Ичнянского района